Hakkımda

Merhaba ben Yasin Uğurlu,

İstanbul / Süleymaniye’de 1992 yılında 3 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olarak hayata gözlerini açmış biriyim. 2006 yılında kayıt yaptırdığım Sultanahmet EML lisesinin 2. yılında eğitim almaya başladığım Bilişim Teknolojileri bölümünde başladım aşık olduğum mesleğimle tanışmaya.

Bilişim dünyasına atıldığım 2007 yılından bu yana bir çok kurum ve kuruluşta web ve mobile tabanlı projelerde yer alarak kodlamaya ve yeni teknolojilerden haberdar olmaya olan arzum gittikçe arttı. Bu ilgimi ve merakımı Üniversite yıllarımda, hem Bilgisayar ve Eğitim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünde hem de Bilgisayar Mühendisliği bölümünü okuyarak devam ettirebilme şansına sahip oldum.

2016 yılında, Fatih Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra hem halihazırda içerisinde bulunduğum özel sektörde çalışmaya devam edip hem de İstanbul Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği alanında Yüksek lisans yapmaya başladım. Öğrenmeye olan isteğimin dur durak bilmezliği, beni üniversite dersliklerinden ömrümün sonuna kadar çıkarmayacak olmasından hiç şikayetçi değilim.

Bulunduğum her kurumda kendi alanında en iyi olan kişiler ile çalışmış olmakta, bu meslekteki başarılı ilerleyişimin ayrı bir kısmeti olsa gerek. Bulunduğum coğrafyada sevdiğin işi yapabilmenin büyük bir lütuf olduğuna inanlardanım ve bu büyük zenginliğe sahip olmaktan oldukça mutluyum.

Gelişime, öğrenmeye ve yaratıcı fikirlere olan tutkum, bu meslekteki mesai anlayışımı, rakamlarla ifade edilen çalışma saatleri olmaktan çıkarmış, kendimi her zaman en iyi hissettiğim çalışma ortamlarında zaman kavramı olmaksızın çalışmaya odaklamıştır. Şu an tam olarakta böyle bir ortama sahip şirkette mobile uygulama geliştiricisi olarak hayatıma devam etmekteyim. Öğretmeye ve paylaşmaya olan tutkum ise online platformlar üzerinden eğitim içeriği üretmeme ve bu web sayfasında birikimlerimi paylaşmama vesile olmaktadır.

Dünyanın en meraklı insanlarından biriyim. Öğrendiklerimi insanlara aktarma konusunda güçlü bir hevesim var. Bütün çabam insanlara faydalı olabilmek. Dolayısıyla en özendiğim şeylerin başında bu site paylaşımları gelmekte.

Sosyal Medyada Paylaş