Yine Elon Musk yine inovasyon!

Farklı ürünler tasarlayarak, üreterek para kazanan ve aslında bir tünel kazma şirketi Boring Company bu seferde kazarak çıkarttığı topraktan inşaat malzemesi olan tuğla üretmeye başlayacak! Ve yine o akıl dolu pazarlama statratejilerinden birini kullanarak üreteceği ilk kit antik Mısır abideleri olacak

 

Altı üstü bir tünel kazma şirketi olmasına rağmen, Boring Company önce üzerinde Boring Company yazan şapka sonra da alev makinesi satışı yaptı. Şirket için iyi gelir elde eden bu satışlardan sonra Elon Musk yeni iş planını twitter üzerinden duyurdu.

Pazar günü yeni iş fikrini açıklayan Musk, Boring Company için dev Lego tarzı ‘tuğlalar’ satacak. Bu Lego tarzı tuğlalarla ve heykel ve binalar yapılabilecek. Elon Musk oluşturduğu tweet serisinde, satılacak tuğlaların şirketin süregiden tünel kazma çalışmaları sırasında çıkarılan topraktan elde edileceğini açıkladı.

 

Şapka ve alev makinasında olduğu gibi bu işte de parasal yönden oldukça başarılı olacaklarına inanıyorum. Sonuçta Elon Musk gibi bir markanın teknoloji alanında oldukça geride olan ülkemizde bile ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Muhtemelen birçok hayranı hiç ihtiyaçları olmadığı halde çocuklar gibi alev silahlarını ve şapkalarını satın aldığına göre, bahçelerine birşeyler inşa etmek için bu ürüne ilgi göstereceklerdir. İnşaat sektöründeki büyük şirketleri ise heyecanladıracak bir haber olsa gerek.

Evet ilk ürünlerinin Mısır kiti olduğunu söyledik, pazara çok hızlı ürünler çıkartan bir şirket bakalım ne zaman satışa sunacaklar…

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.